green odin


     
 

اُدین سبز

 
 

اُدین به خوبی میداند که موفقیت هر کسب و کار به پیشرفت جامعه متصل است و رابطه مستقیمی میان این دو وجود دارد، در سال 94 چشم انداز این شرکت بر این است که حداکثر تلاش خود را در قبال مسئولیت اجتماعی خود عطا نماید.تصمیم گرفته ایم ، بطور منظم گزارشی از برنامه‌ها و شاخص‌های عملکردی خود را در وب سایت منتشر نماییم.

زمانی تصور بر این بود كه سازمانها و تولید كنندگان صرفاً در مقابل سهامداران و كاركنان خود مسئولند غافل از اینكه محصول چه آثار و عواقب ثانوی ای می تواند  بر روی مشتری و محیط زیست داشته باشد. افزایش جمعیت ، كمیابی منابع طبیعی و آلودگی محیط زیست باعث به وجود آمدن رویكرد ی نوین به سازمان و مدیریت شده است تحت عنوان بازاریابی سبز  كه تعهد و مسئولیت اجتماعی نیز نتیجه آن است.

 

اصول اخلاقی در كسب و كار حكم می‌كند كه شركتها مطلع باشند كه فعالیتهایشان چگونه منافع دیگران را تحت تاثیر قرار می‌دهد. اینكه مسئولیت اجتماعی صرفاً مسایل محیطی را در بر می‌گیرد ساده انگاری است .اُدین ابزارهای لازم قابل استفاده در مسئولیت اجتماعی خود را بسته‌بندی، تبلیغات، و خدمات می‌داند كه باید با توجه به عامل بالقوه سود و رفاه جامعه تعیین شود. مسئولیت اجتماعی  ما مبتنی بر ارائه محصولات مناسب به مشتریان با قیمتی می باشد که هم از نظر خریدار ارزشمند باشد و هم منافع شرکت حفظ شود. مسئولیت اجتماعی ما فراتر از نگرش مثبت به محیط زیست است چرا كه تمامی جوانب مصرف محصول‌ توسط مشتریان را در نظر می‌گیریم. در این رویكرد نه تنها محیط و اكو سیستم بلكه سلامت روانی و جسمانی مصرف كننده و حتی معضلاتی مثل رشد جمعیت و افزایش بیکاری برای ما مهم می باشد. مسئولیت اجتماعی بازاریابی ما جهت ‌دهی صحیح به سلیقه مصرفی جامعه ایرانی است كه این خود دورنمایی بلند مدت را می‌طلبد.

از آن جایی که مشارکت همگانی، رمز اصلی ادای مسئولیت اجتماعی است و رعایت تمامی الزامات و مقررات ، جز با همکاری همه جانبه‌ی کلیه ذی‌نفعان و شرکای تجاری اُدین محقق نخواهد شد، از همه ذی نفعان و شرکای تجاری خود خواستاریم که در صورت بروز مواجهه با هرگونه مشکل و آسیب به جنبه­‌های زیست‌محیطی در محدوده‌ی ارایه خدمات ما به مشتریان ، موضوع را بی درنگ از طریق ارسال پیام به  Environment@odincctv.com  به اطلاع واحد مدیریت کیفیت اُدین برسانند.